Покрівля з натуральної черепиці. Плюси та мінуси.

Покрівля з натуральної черепиці красива і довговічна. Вона також дорога та важка, але цього, мабуть, слід очікувати від покрівельного матеріалу, який може прослужити 100 років.

 Традиційно більшість покрівельної черепиці виготовляли із шиферу, обпаленої глини чи теракоти, але  сьогодні покрівельну черепицю дуже часто виготовляють із формованого тонованого бетону.

 

Покрівельна  натуральна черепиця може бути різних форм: вигнута, плоска, рифлена або з’єднана між собою, а також у багатьох стилях.

Покрівля з черепиці є чудовим вибором для дахів , які відчувають спекотну погоду або вплив солоного повітря. Вони також можуть бути ідеальними для клімату, де рідкі дощі скидають велику кількість води за короткий час, оскільки багато видів цього матеріалу відмінно проливають опади від проривів хмар.

Якщо ви плануєте покрити свій будинок натуральною керамічною або пісчано-цементною черепицею, знайте, що ці покрівельні системи дуже важкі і можуть зламатися за певних умов.  Каркас даху має бути дуже міцним, щоб витримати вагу.

 

 

Порада

Для полегшення черепичного даху спробуйте пісчано-цементну черепицю, яка зазвичай не служить так довго, як глиняна черепиця, але коштує дешевше і надає менше ваги на конструкцію будинку.

Плюси і мінуси покрівлі з натуральної черепиці:

Плюси від придбання натуральної черепиці вагоміші та суттєвіші за мінуси. Чому?

Покрівля з натуральної черепиці

Покрівля з натуральної черепиці може прослужити більше 100 років, особливо якщо її встановити в правильному кліматі.

Відомо, що покрівлі з глини та бетонної черепиці витримують град, сильний вітер і навіть вогонь.

На відміну від дерева, черепичний дах ніколи не згниє.

Незважаючи на те, що ці дахи дуже міцні, вони можуть вимагати ремонту або обслуговування через поломку від сильного удару.

Після того, як ви встановите черепицю, вам більше ніколи не доведеться встановлювати інший тип покрівлі. Але про всяк випадок більшість виробників запропонують 50-річну гарантію.Види натуральної черепиці

Важка теплова маса плитки допомагає регулювати температуру в приміщенні.
Деякі стилі навіть нагадують традиційну черепицю або дерев’яну плиту.

Мінуси все ж таки є, і перед прийняттям рішення їх важливо розуміти.

Покрівля з глиняної черепиці коштує дорожче, але це компенсується тривалим терміном служби покрівл. Шиферна плитка також дорога.

Дахи з пісчано-цементної черепиці економічніше. Монтаж покрівлі з черепиці вимагає професійних підрядників з великим досвідом, що ще більше збільшує вартість. Плитку потрібно буде виміряти, укласти за певною схемою і перевірити, щоб не проникла волога.

Ваша конструкція даху повинна витримувати вагу черепичного даху, яка може становити до 907,1 кг на квадрат для глиняної черепиці і 317,5 кг на квадрат для пісчано-цементної черепиці. Дах з бітумної черепиці, для порівняння, важить лише від 125 до 193 кг на квадрат. 

Якщо ви замінюєте черепицю з кераміки, вам слід проконсультуватися з майстром, щоб визначити, чи необхідне посилення конструкції, що збільшить вартість нової покрівлі.

Хоча глиняні та пісчанно-цементні плитки черепиці дуже міцні, вони можуть зламатися, якщо вони зазнають сильного удару, наприклад, від падіння гілок дерев або навіть від тиску на них ходьби.

Ремонт, коли це необхідно, може бути дорогим. Покрівля з черепиці підходить тільки для дахів з відносно гострими схилами. 

Їх не слід використовувати на дахах з ухилом менше 11°-15° .

 

Стилі плитки

Глиняні та пісчано цементні плитки доступні в багатьох стилях, щоб відповідати будь-яким естетичним цілям.

  • Іспанська черепиця — це класичний південно-західний дах, що нагадує ряди хвиль, що притираються, з жолобами між рядами для відведення води. Вони найкраще підходять для регіонів, де дощі можуть бути нечастими, але дуже сильні, коли вони трапляються. Глина, теракота та бетонна плитка доступні в цьому стилі.
  • Плитка Scandia нагадує перевернуту іспанську плитку, тому вона перевернута. Візуально вони надають вигляд гострих вертикальних хребтів з широкими гребінчастими жолобами. Цей стиль поширений в архітектурі, заснованій на північноєвропейських стилях.
  • Подвійна римська плитка нагадує іспанську плитку, але ряди мають чіткі ребра, які добре видно. Водопади зустрічаються частіше, але менші. Ця плитка часто використовується в середземноморській архітектурі. Часто виготовляються з бетону, вони також доступні з глини та теракоти.
  • Плоскі плитки зазвичай виготовляються з бетону і виготовляються так, щоб нагадувати текстуру гранульованої асфальтової черепиці або дерев’яних плит. Шиферні покрівлі також, по суті, плоскі тряски. Ці дахи мають відносно плоскі поверхні, які легко проливають часті невеликі дощі, але можуть бути не ідеальними там, де часто випадають сильні дощі, що промиваються. Ця плитка легко адаптується практично до будь-якого архітектурного стилю.
  • Пантильні покрівлі виготовлені з глиняної черепиці, сформованої у сплющену форму «S», що створює брижі. Пантилі значно легші, ніж більшість інших плиток.
  • Бочкові плитки також є напівциліндричними, як іспанська та римська, але тут циліндри трохи звужені, тому вони ширші з одного кінця. Звужується форма робить їх хорошим вибором на криволінійних дахах.
  • Французька черепиця виглядає як перевернута форма римського даху з набагато ширшими жолобами для відведення сильних опадів.
  • Плитка Рив’єра – це, по суті, сплощена форма подвійної римської плитки, у якій горби – це плоскі хребти, що переривають неглибокі, пласкодонні жолоби.
Запит на дзвінок

    Замовити каталог

      Замовити інструкцію

        Запит на співпрацю

          Запит на безкоштовний замір