Про що потрібно знати вибираючи металочерепицю?

Вдале поєднання надійності, простоти монтажу й доступної ціни зробило металочерепицю дуже популярним покрівельним матеріалом. Щорічно на дахах монтується кілька десятків мільйонів квадратних метрів цього матеріалу. Металочерепиця різних виробників відрізняється зовнішнім виглядом і технічними характеристиками. Як зорієнтуватися у цьому різноманітті? Щоб визначитися, яку металочерепицю вибрати, потрібно відповісти на ці шість питань.
1. Яка товщина сталі у металочерепиці?
При транспортуванні, монтажі й експлуатації металочерепиця піддається серйозним навантаженням. Для того, щоб протистояти їм, сталь, з якої вона виготовляється, повинна володіти достатньою товщиною. На покрівельному ринку продається металочерепиця товщиною від 0,37 до 0,75 мм. Досвідченим шляхом ми довели, що оптимальна товщина сталевого листа з покриттям – 0,45-0,55 мм. Це гарантує як пластичність, необхідну для якісного профілювання, так і стійкість до деформації металу. При акуратному виконанні монтажних робіт можливе використання сталевого листа завтовшки 0,40 мм.
2. Яка товщина цинкового шару?
Металочерепицю виготовляють з оцинкованої сталі. Товщина цинкового шару серйозно впливає на термін служби металочерепиці. Сама довговічна металочерепиця виготовляється зі сталі з цинком 275 гр. на кв. м. листа (на обидві сторони). Зі сталі з цинком 140-220 гр. на кв. м. листа виготовляється металочерепиця з середнім терміном служби (10-20 років).
3. Яке покриття вибрати?
Полімерне покриття виконує захисну і декоративну функцію. Воно буває наступних видів: поліуретан різних виробників (Пурал, Призма, Граніт), поліестр, пластізол.
У кожного з них свої властивості. Наприклад, поліуретанове покриття Пурал має дуже тривалий термін служби, а матовий Пурал додатково до цього не блищить. Покриття відрізняються один від одного по багатьом параметрам.
4. Як перевірити якість профілювання?
Якщо листи металочерепиці спрофільовані неякісно (наприклад, із-за зносу обладнання на заводі), на даху вони не будуть щільно прилягати одне до одного. Попросіть продавця показати фотографії покрівель, покритих металочерепицею з обраним вами профілем.
На покрівлі не повинні бути видні вертикальні і горизонтальні стики листів. Зручно вибирати металочерепицю у фірмі, на території якої є стенди із зразками. Ще зручніше, якщо поряд з офісом знаходиться склад. Можна подивитися на листи у купі: якщо їх профіль збігається, листи лежать щільної стопкою.
5. Металочерепицю якої марки вибрати?
Популярність виробника свідчить про якість матеріалу. Вартість металочерепиці відомих марок трохи вище, ніж вартість матеріалу невідомих або маловідомих виробників. Різниця виникає внаслідок того, що виробники, які «тримають марку», використовують для виробництва якісні матеріали і сучасне, не зношене обладнання. Маловідомі виробники також не завжди у змозі забезпечити реальні гарантії на свою продукцію. Тому вибирайте металочерепицю відомої марки. Однією з важливих ознак якості є маркування, що наноситься на кожен лист.
6. Де купувати металочерепицю?
Металочерепицю однієї і тієї ж марки можна купити у декількох продавців.
Радимо купувати там, де Вас влаштовує рівень консультування і сервісу. Бажано, щоб на складі фірми постійно підтримувався запас металочерепиці тієї марки, яку Ви обрали, – це означає, що при необхідності її можна буде швидко докупити.
Покрівельне покриття – лише один з багатьох компонентів, складових покрівельної системи. Якщо в асортименті фірми представлені всі інші компоненти, Вам не доведеться витрачати час, розшукуючи їх в інших місцях і завозити звідусіль на свою ділянку. Добре, якщо фірма забезпечує доставку товарів власним транспортом у зручний для Вас час і несе відповідальність за їх збереження до тих пір, поки не передасть їх Вам в руки.
Хочете бути впевненими у виборі матеріалу?
Залиште свої контакти, ми розкажемо як обрати найкраще співвідношення ціна/якість !