Вентиляція даху, різновиди та правильний вибір

Вентиляція даху

Правильно проведена вентиляція даху, це витвір мистецтва.

Комфорт і безпека сучасного житлового будинку багато в чому залежить від матеріалів, які були використані при його будівництві. Саме вони і створюють комфорт в оселі, і впливають на зміну фізичних показників в приміщенні. Для довгого строку експлуатації покрівлі необхідно здійснювати її будівництво за всіма правилами і встановленими регламентами інженерного мистецтва.

Однією з найважливіших характеристик покрівлі і будівлі в цілому є система вентиляції підпокрівельного простору. Фахівці рекомендують не економити на дрібницях. Установка сучасної системи вентиляції покрівлі є чи не найбільш критичним моментом в будівництві.

Покрівельна вентиляція підтримує здоровий і комфортний мікроклімат житлових приміщень. Правильно підібрана і грамотно встановлена покрівля дозволяє налагодити оптимальний режим роботи покрівельних конструкцій, а також їх теплоізоляцію для належного і безремонтного функціонування.

Завдяки добовому коливанню температур на нижній частині покрівельного покриття формується конденсат. Утворюється конденсат у вигляді крапель і осідає на гідроізоляційну плівку. По ній же він і виводиться назовні. Тим не менше, частина вологи залишається і під час різкої зміни температур, що трапляється восени або навесні, може перетворитися у лід. Для запобігання утворення льоду підпокрівельним покриттям, слід встановити покрівельну вентиляцію. Вона є найважливішим елементом покрівлі. Покрівельна вентиляція створює додаткову повітряну циркуляцію, яка необхідна в підпокрівельному просторі. Таким чином, покрівля повністю висушується навіть у вологих або мінливих кліматичних умовах. Покрівельна вентиляція особливо незамінна на дахах, де є мансардні вікна, горищні виходи або люки.

Речі, без яких достатьня вентиляція даху для правильного мікроклімату в будинку не можлива:

Вентиляційна стрічка гребня

Вентиляційна стрічка гребня (конькова стрічка) виготовлена із поліпропіленової тканини, стрічка прошита ниткою, по краях стрічки2 проклеєні алюмінієві смуги гарячим способом. На внутрішній  стороні алюмінієвої смуги завдано бутиловий клей що спрощує монтаж. Пропускна здатність вентиляційної конькової стрічки становить 200 см³ на 1 м.п.

Вентиляція даху - конькова стрічка

Застосовується для вентиляції гребня (конька) та захисту від попадання води, задування снігу і проникнення птахів.

Монтаж вентиляційно-ущільнювальної стрічки рекомендовано проводити при температурі повітря понад +5С, при цьому поверхня конька повинна бути чистою і сухою.

Аератор

Аератор для покрівлі – це пристрій, призначений виводити зайву вологу із підпокрівельного простору.

Вентиляція даху - аераторВентиляція даху -аератори

Покрівельні аератори виготовляються різних типорозмірів та модифікацій і призначені для видалення конденсату, провітрювання підпокрівельного простору і виведення назовні вологого повітря. Їх можна встановлювати як при будівництві покрівлі, так і на вже облаштований дах.

Аератори для металочерепиці встановлюються нагорі покрівлі, в максимальній близькості від гребня. Корпус його повинен бути виготовлений із матеріалу стійкого до кислотних середовищ, до корозії, до перепаду температур, до ультрафіолетового випромінювання.

Найкращим матеріалом на сьогоднішній день є міцний пластик або нержавіюча сталь.

Встановлені на плоских дахах (м’яких) аератори здатні запобігти руйнуванню покрівельного килима, яке утворюється від надходження вологи із середини житлових приміщень, проникнення дощової води за рахунок мікротріщин в покрівельних матеріалах.

Кількість аераторів залежить від їх технічних здібностей і площі скату покрівлі. На м’яких покрівлях аератори розташовують по всій площині даху рівномірно в найбільш високих точках. Покрівельні аератори витримують температури від – 50 градусів до +90 і можуть бути встановлені на будь-яких типах покрівель. Скільки аераторів потрібно встановлювати на покрівлю, вирішується виходячи з розмірів даху, концентрації вологи в приміщенні, стан покрівельного килима.

Виходи вентиляції

Вентиляія даху - виходи вентиляціїВентиляція даху - види виходів вентиляціїЗавершують вентиляційну систему будівлі виходи вентиляції. Вони добре підходять під прохідні елементи. Пропонована на ринку і доступна кольорова гама дає можливість підібрати виходи в тон практично будь-який покрівлі. Відпрацьоване повітря виводиться з приміщення природним шляхом або примусово, із застосуванням механічним спонуканням. Виходи вентиляції швидко і легко монтуються, а також надають покрівлі завершений і сучасний зовнішній вигляд.

 

 

 

Хочете бути впевненими у виборі матеріалу?

Залиште свої контакти, ми розкажемо як обрати найкраще співвідношення ціна/якість !

 

 

Запит на дзвінок

  Замовити каталог

   Замовити інструкцію

    Запит на співпрацю

     Запит на безкоштовний замір